Eurostrong Ayağa Kaldıran Hasta Koltuğu – Engelli Koltuğu – Yaşlı Koltuğu

Eurostrong Koltuk Özellikleri

Kumandasındaki tek bir düğmeye basarak oturanı ayağa kaldırmaktadır.

Sırtı ileri geri hareket edebilmektedir. Kumandasıyla sırtı hareket ettirilebilinir.

Ayak kısmı yukarı aşağı kumandası ile hareket etmektedir

Sırt ve ayak hareketleri için iki ayrı motor bulunmaktadır ve birbilinden bağımsız hareket etmektedir.

Ayrı bir kumandayla kontrol edilen masaj özelliği bulunmaktadır.

Isıtma özelliği vardır

Son derece rahat bir koltuktur.

Komple yatak haline gelebilmektedir.

Eurostrong Hasta ve Engelli Koltuğu

Eurostrong Hasta Koltuğu

Yaşlılar için Eurostrong Koltuğun Faydaları

Ayağa kaldıran Eurostrong yaşlı koltuğu, yaşlanmış, bacak güç kaybı yaşayan, romatizma, diz rahatsızlığı vs. olan, oturma veya kalkmakta zorluk çeken kişiler için çok büyük bir rahatlık ve güvenlik sağlamaktadır.

Yaşlı koltuklarımız aynı zamanda geriatri koltuğu olarak da adlandırılmaktadır. Normal bir TV koltuğu veya baba koltuğu gibi görünümündedir. Farkı içinde bir motorlu mekanizma ile öne yukarıya doğru kalkmasıdır. Bu sayede oturan kişiyi ayağa kaldırabilmekte veya oturmak isteyen kişiyi de eğilmesine gerek kalmadan kolayca oturtmaktadır.

Ayağa kaldırma veya indirme kumandada bulunan ayağa kaldırma ve indirme tuşlarıyla kontrol edilebilmektedir. Kumandayı kullanmak son derece kolaydır ve tek elle kullanılabilmektedir.

Yaşlı ve hareket zorluğu çeken kişilerde, birinin yardımıyla oturup kalksa bile, Eurostrong hasta koltuğu kadar rahat olmamaktadır. Kolundan tutup kaldırırken birçok yaralanma meydana gelebilmektedir. Yaşlıların kendi kendine ayağa kalkabilmeleri çok büyük bir hayat kalitesinde artışa sebep olmaktadır.

Yaşlı veya hasta insanlarda çok büyük sorunlardan biride, salonda veya oturma odasında oturduklarında, TV seyrettiklerinde bir süre sonra yorulup yatma ihtiyacı duymalarıdır. Bu durumda tekrar ayağa kalkıp, yataklarına gidip dinlenmeleri ve tekrar geri gelmeleri gerekmektedir. Bu insanı çok zorlayan bir durumdur. Eurostrong hasta koltuğu aldığınızda, normal otururken yorulduğunuzda, yatmaya gitmenize gerek kalmamaktadır. Kumandanın tek bir düğmesine basarak sırtı yatmakta, ayakları havaya kalkmakta, yatak haline gelmektedir. Bu şekilde istendiğinde yatak istendiğinde koltuk olabilmektedir. Hatta otururken uyuya kalmış bir kişiyi uydusunu bölmeden, üstündeyken yatak haline getirebilirsiniz.

Hastaların veya yaşlıların tek bir pozisyonda sürekli oturmaları genelde doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Sürekli hareketsiz aynı pozisyonda oturmak veya yatmak yatak yaralarına veya bası yaralarına neden olabilmektedir. Eurostrong hasta koltuğu ile sonsuz farklı kombinasyon ile ayağı ve sırtı istediğiniz pozisyona getirebilirsiniz.

Bunun yanında koltuğumuzda bulunan masaj özelliği de oturan kişide büyük bir rahatlama sağlamakta ve kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Masaj özelliği yoğurma biçiminde olmayıp farklı şiddetlerde titreşim biçimindedir. Bu sebeple kemik erimesi olan veya çok yaşlı olan kişilerde bile güvenle kullanılabilmektedir.

Koltuğun bir başka özelliği ise ısıtma özelliğidir. Kumandanın bir tuşuna basarak ısıtmayı çalıştırdığınızda, koltuk oturan kişiyi ısıtmaya başlamaktadır. Belli bir süre geçtiğinde ise kendi kendine kapanmaktadır, böylece açık unutma sorun yaratmamaktadır.

Eurostrong Yaşlı Koltuğu Hasta Koltuğu

Eurostrong Hasta Koltuğu

Eurostrong Hasta Koltuğu ve Engelli Koltuğu (Hasta ve Engellilere Faydaları)

Ayağa kalkmakta zorlanan tüm hastalar ve engelliler için çok büyük faydaları bulunmaktadır.

Hasta koltukları (Rehabilitasyon koltuğu olarak da adlandırılmakta olup), normal bir koltuk gibi görünmekte fakat içinde birbirinden bağımsız çift motor bulunmaktadır. Ayak, sırt, ayağa kaldırma, masaj ve ısıtma birbirinden bağımsız biçimde çalıştırılabilmektedir.

Bel rahatsızlığı, diz ağrısı, romatizma, bel fıtığı, sinir hastalıkları, Alzheimer, Demans, Parkinson, MS gibi birçok hastalığı olan kişiler için mükemmel bir yardımcıdır. Bunun yanında diz, bel vs. ameliyatları olan kişilerin ameliyattan sonra, iyileşme sürecinde de kullanmaları faydalı olmaktadır.

Eurostrong hasta koltuğumuzdaki masaj özelliği de, birçok hastalığa iyi gelmektedir. Koltuktaki masaj oturan kişileri rahatlatmakta, stresi azaltmaktadır. Titreşim masajının ağrı azaltıcı etkisi olduğu birçok araştırma merkezi tarafından belirtilmektedir. Koltukta bulunan masaj ile kaslar gevşemekte ve o bölgelerdeki ağrılar azalabilmektedir. Titreşim masajının bir diğer özelliği, kan dolaşımını hızlandırmasıdır, bu sebeple dolaşım problemi olanlarda da faydalı olabilmektedir.

Koltuğa oturduğunuzda kumandası ile ayağı havaya kaldırabiliyorsunuz. Kaldırma miktarı istenen seviyede ayarlanabilmektedir. Uzun süreler oturduktan sonra, hastalık veya yaşlılık sebebiyle arada ayağa kalkıp dolaşma imkanı yoksa, arada bir süre ayakları havaya kaldırmanın birçok faydası bulunmaktadır. Uzun süreler oturduktan sonra ayakları havaya kaldırarak bacak damarlarını korumaya yardımcı olabilir, bacaklardaki dolaşım problemleri sebebiyle şişmeleri hafifletebilir aynı zamanda dolaşım problemlerini azaltabilirsiniz.

Yürüyemeyen engelli veya hastalarda Eurostrong engelli koltuğu ile sürekli aynı pozisyonda oturma zorunluluğu bitmektedir. İster dik bir şekilde oturur, isterseniz ayağı veya sırtı bir miktar kaldırıp indirebilirsiniz. Veya komple yatak haline getirebilirsiniz. Sürekli aynı pozisyonda oturma veya yatma sebebiyle oluşabilecek bası yaraları, yatak yaraları veya dekubitus ülserleri ile mücadele veya engellenmesi kolaylaşacaktır. Uzun süre oturma pozisyonunda olan bir hasta tek bir düğmeye basarak yatak şekline getirerek oturduğu yere gelen basıncı dağıtabilecektir.

Ayağı havaya kaldırıp indirme özelliği aynı zamanda, birçok diz rahatsızlığı olan hasta tarafından bacaklarını yukarı aşağı indirip kaldırma egzersizini, güç sarf etmeden yapmalarını sağlamaktadır.

Eurostrong Kemoterapi Koltuğu ve Diyaliz Koltuğu

Eurostrong hasta koltukları yanı zamanda hastanelerde kemoterapi koltuğu ve diyaliz koltuğu olarak da çok yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Örnek olarak aşşağıdaki fotoğraflar Florence Nightingale Hastanesi Onkoloji Bölümünde kullanılmakta olan Eurostrong Koltuklardır.

eurostrong kemoterapi koltuğuEurostrong Kemoterapi Koltuğu

Kemoterapi ve diyaliz koltuklarında hastalar uzun saatler boyunca oturakta, ilaç verilmekte veya diyaliz aletine bağlanmaktadır. Bu sebeple oturulan koltuğun rahat olması son derece önemlidir. Eurostrong koltuklar rakipsiz biçimde rahattır ve hastaların bu sıkıntı süreci son derece rahat bir yerde oturarak atlatmalarını sağlamaktadır.

Koltuğumuzda bulunan çift motor sayesinde, oturan hastalar istediği pozisyona koltuğu ayarlayabilmektedirler. Hatta yatak haline dahi, gelmektedir. Çift motorlu olması burada ayrı bir önem kazanmaktadır çünkü birçok hasta sırtını bir miktar arkaya çekmek için ayağını tam kaldırmak istemektedir bu ise sadece çift bağımsız motorlu koltuklarda sağlanabilmektedir.

Yine koltuğun bir başka özelliği olan masaj, kemoterapi ve diyaliz hastalarının uzun süreler otururken dinlenmesini, ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır.

Birçok kanser hastası veya diyaliz tedavisi gören hasta ayağa kalkmakta veya oturmakta zorlanmaktadır. Eurostrong koltuklarda bulunan ayağa kaldırma özelliği sayesinde artık tüm bu hastalar çok rahat ve güvenli bir biçimde koltuğa oturup kalkabilirler.

Sizde hastanenize yeni bir kemoterapi veya diyaliz koltuğu almayı düşünüyorsanız, bizimle (0850) 255 0 750 numaralı telefondan temas kurup teklif alabilirsiniz.

Hasta Refakatçi Koltuğu, Bekleme Koltuğu

Eurostrong Koltuklar Refakatçi koltuğu olarak da çok yaygın kullanımı bulunmaktadır. Hastanelerde hasta odalarında kalan refakatçiler çok rahat bir biçimde bu koltuğa oturmakta. İstediği an tek bir düğme ile yatak haline getirebilmektedir. Gündüzleri tam yatak haline getirmek istemediklerinde ise sırtını bir miktar yatırıp, ayaklarını kaldırarak uyuyabilmektedirler. Diğer çekyat biçimindeki refakatçi koltukları gibi, uzun uğraşlar gerekmemektedir ve anında motoruyla eski haline gelebilmektedir.

Hertürlü kurum ve kuruluşta bekleme koltuğu olarak da Eurostrong koltuklar kullanılabilmek tektedir. Bekleyen müşteriler veya kişiler, koltuğun rahatlığından beklediklerini unutup koltuğun keyfini sürmektedirler. Özellikler, doktor muayenehanelerinde yaygın kullanımı bulunmaktadır. Örneğin ortopedi doktorlarının muayenehanelerinde, ayağa kalkmakta zorlanan insanlar bu koltuğa oturduklarında tek bir düğmeye basarak ayağa kalmaları sağlanmaktadır.

Psikolog, psikiyatrist, hipnoz uzmanları terapi sırasında koltuklarımızı kullanmakta, ve çok memnun kaldıklarını belirmektedir.

Eurostrong Koltuk Ölçüleri

Yüksekliği: 112 cm

Genişliği: 101 cm

Derinliği: 100 cm

Oturma Yerinin Yerden Yüksekliği: 50 cm

Oturma Yerinin Genişliği: 50 cm

Oturma Yerinin Derinliği: 56 cm

Ağırlığı: 60 kg

Dümdüz (Yatak haline geldiğinde) Uzunluğu: 185 cm

Taşınma durumunda sırt kısmı çıkarak paketlenebilmektedir.

Kutusunun Ölçüleri: 100 cm x 85 cm x 79 cm